ufw - en to tr translation catalogue (180 entries)

en: 
    (None)
tr: 
    (Hiç)

en: 
    Error applying application rules.
tr: 
    Uygulama kuralları uygulanırken hata oluştu.

en: 
    Usage: %(progname)s %(command)s
    
    %(commands)s:
     %(enable)-31s enables the firewall
     %(disable)-31s disables the firewall
     %(default)-31s set default policy
     %(logging)-31s set logging to %(level)s
     %(allow)-31s add allow %(rule)s
     %(deny)-31s add deny %(rule)s
     %(reject)-31s add reject %(rule)s
     %(limit)-31s add limit %(rule)s
     %(delete)-31s delete %(urule)s
     %(insert)-31s insert %(urule)s at %(number)s
     %(reload)-31s reload firewall
     %(reset)-31s reset firewall
     %(status)-31s show firewall status
     %(statusnum)-31s show firewall status as numbered list of %(rules)s
     %(statusverbose)-31s show verbose firewall status
     %(show)-31s show firewall report
     %(version)-31s display version information
    
    %(appcommands)s:
     %(applist)-31s list application profiles
     %(appinfo)-31s show information on %(profile)s
     %(appupdate)-31s update %(profile)s
     %(appdefault)-31s set default application policy
tr: 
    Kullanım: %(progname)s %(command)s
    
    %(commands)s:
     %(enable)-31s güvenlik duvarını etkinleştirir
     %(disable)-31s güvenlik duvarını devre dışı bırakır
     %(default)-31s öntanımlı ilkeyi ayarla
     %(logging)-31s günlük seviyesini %(level)s olarak ayarla
     %(allow)-31s izin ver %(rule)s ekle
     %(deny)-31s engelle %(rule)s ekle
     %(reject)-31s reddet %(rule)s ekle
     %(limit)-31s sınır %(rule)s ekle
     %(delete)-31s %(urule)s sil
     %(insert)-31s %(urule)s kuralını %(number)s konumuna ekle
     %(reload)-31s güvenlik duvarını yeniden yükle
     %(reset)-31s güvenlik duvarını sıfırla
     %(status)-31s güvenlik duvarı durumunu göster
     %(statusnum)-31s güvenlik duvarı durumunu numaralı listeli %(rules)s olarak göster
     %(statusverbose)-31s ayrıntılı güvenlik duvarı durumunu göster
     %(show)-31s güvenlik duvarı raporunu göster
     %(version)-31s sürüm bilgisini göster
    
    %(appcommands)s:
     %(applist)-31s uygulama profillerini listele
     %(appinfo)-31s %(profile)s üzerinde bilgiyi göster
     %(appupdate)-31s %(profile)s güncelle
     %(appdefault)-31s öntanımlı uygulama ilkesini ayarla

en:  (skipped reloading firewall)
tr:  (güvenlik duvarının yeniden yüklenmesi atlandı)

en:  Attempted rules successfully unapplied.
tr:  Kurallar başarıyla uygulanmamış hale getirildi.

en:  Some rules could not be unapplied.
tr:  Bazı kurallar uygulanmamış olamaz.

en: %s is group writable!
tr: %s grup için yazılabilir!

en: %s is world writable!
tr: %s herkes için yazılabilir!

en: '%(f)s' file '%(name)s' does not exist
tr: '%(f)s' dosyası '%(name)s' yok

en: '%s' already exists. Aborting
tr: '%s' zaten mevcut. İptal ediliyor

en: '%s' does not exist
tr: '%s' yok

en: '%s' is not writable
tr: '%s' yazılabilir değil

en: (be sure to update your rules accordingly)
tr: (kurallarınızı uygun şekilde güncellediğinizden emin olun)

en: : Need at least python 2.6)
tr: :En az python 2.6 gerekli)

en: Aborted
tr: İptal edildi

en: Action
tr: Eylem

en: Added user rules (see 'ufw status' for running firewall):
tr: Kullanıcı kuralları eklendi (çalışan güvenlik duvarı için 'ufw status' komutuna bakın):

en: Adding IPv6 rule failed: IPv6 not enabled
tr: IPv6 kuralı eklenemedi: IPv6 etkin değil

en: Available applications:
tr: Kullanılabilir uygulamalar:

en: Backing up '%(old)s' to '%(new)s'
tr: '%(old)s', '%(new)s' olarak yedekleniyor

en: Bad destination address
tr: Hatalı hedef adresi

en: Bad interface name
tr: Hatalı arayüz adı

en: Bad interface name: can't use interface aliases
tr: Hatalı arayüz adı: arayüz takma adı kullanılamaz

en: Bad interface name: reserved character: '!'
tr: Hatalı arayüz adı: ayrılmış karaker: '!'

en: Bad interface type
tr: Hatalı arayüz türü

en: Bad port
tr: Hatalı port

en: Bad port '%s'
tr: Hatalı port '%s'

en: Bad source address
tr: Hatalı kaynak adresi

en: Cannot insert rule at position '%d'
tr: '%d' konumuna kural eklenemez

en: Cannot insert rule at position '%s'
tr: '%s' konumuna kural eklenemez

en: Cannot specify 'all' with '--add-new'
tr: '--add-new' ile birlikte 'all' kullanılamaz

en: Cannot specify insert and delete
tr: Ekleme ve silme belirtilemez

en: Checking ip6tables
tr: Ip6tables kontrol ediliyor

en: Checking iptables
tr: Iptables kontrol ediliyor

en: Checking raw ip6tables
tr: Ham ip6tables kontrol ediliyor

en: Checking raw iptables
tr: Ham iptables kontrol ediliyor

en: Checks disabled
tr: Kontroller kapalı

en: Command '%s' already exists
tr: '%s' komutu halihazırda var

en: Command may disrupt existing ssh connections. Proceed with operation (%(yes)s|%(no)s)?
tr: Bu komut mevcut ssh bağlantılarını bozabilir. İşleme devam et (%(yes)s|%(no)s)?

en: Could not back out rule '%s'
tr: '%s' kuralı geri alınamadı

en: Could not delete non-existent rule
tr: Olmayan kural silinemez

en: Could not find '%s'. Aborting
tr: '%s' bulunamadı. İptal ediliyor

en: Could not find a profile matching '%s'
tr: '%s' ile eşleşen bir profil bulunamadı

en: Could not find executable for '%s'
tr: '%s' için çalıştırılabilir dosya bulunamadı

en: Could not find profile '%s'
tr: '%s' profili bulunamadı

en: Could not find protocol
tr: Protokol bulunamadı

en: Could not find rule '%d'
tr: '%d' kuralı bulunamadı

en: Could not find rule '%s'
tr: '%s' kural dosyası bulunamadı

en: Could not get listening status
tr: Dinleme durumu alınamadı

en: Could not get statistics for '%s'
tr: '%s' için istatistikler getirilemedi

en: Could not load logging rules
tr: Günlükleme kuralları yüklenemedi

en: Could not normalize destination address
tr: Hedef adresi normalleştirilemedi

en: Could not normalize source address
tr: Kaynak adresi normalleştirilemedi

en: Could not perform '%s'
tr: '%s' gerçekleştiremedi

en: Could not set LOGLEVEL
tr: LOGLEVEL ayarlanamadı

en: Could not update running firewall
tr: Çalışan bir güvenlik duvarı güncellenemez

en: Couldn't determine iptables version
tr: iptables sürümü belirlenemedi

en: Couldn't find '%s'
tr: '%s' bulunamadı

en: Couldn't find parent pid for '%s'
tr: '%s' için üst sürece ait pid bulunamadı

en: Couldn't find pid (is /proc mounted?)
tr: Pid bulunamadı (/proc dizini bağlı mı?)

en: Couldn't open '%s' for reading
tr: '%s' dosyası okumak için açılamadı

en: Couldn't stat '%s'
tr: '%s' başlatılamadı

en: Couldn't update application rules
tr: Uygulama kuralları güncellenemedi

en: Couldn't update rules file
tr: Kurallar dosyası güncellenemedi

en: Couldn't update rules file for logging
tr: Kayıt için kurallar dosyası güncellenemedi

en: Default %(direction)s policy changed to '%(policy)s'
tr: Varsayılan %(direction)s politikası '%(policy)s' olarak değiştirildi

en: Default application policy changed to '%s'
tr: Varsayılan uygulama politikası '%s' olarak değiştirildi

en: Default: %(in)s (incoming), %(out)s (outgoing), %(routed)s (routed)
tr: Öntanımlı: %(in)s (gelen), %(out)s (giden), %(routed)s (yönlendirilmiş)

en: Deleting:
     %(rule)s
    Proceed with operation (%(yes)s|%(no)s)?
tr: Siliniyor:
     %(rule)s
    İşleme devam et (%(yes)s|%(no)s)?

en: Description: %s
tr: Tanımlama: %s

en: Duplicate profile '%s', using last found
tr: Son bulunanı kullanarak '%s' profilini çoğalt

en: ERROR: this script should not be SGID
tr: HATA: bu betik SGID hakkıyla çalıştırılmamalıdır

en: ERROR: this script should not be SUID
tr: HATA: bu betik SUID hakkıyla çalıştırılmamalıdır

en: Firewall is active and enabled on system startup
tr: Güvenlik duvarı etkin ve sistem açılışında başlatılacak

en: Firewall not enabled (skipping reload)
tr: Güvenlik duvarı etkin değil (yeniden yükleme atlanıyor)

en: Firewall reloaded
tr: Güvenlik duvarı yeniden yüklendi

en: Firewall stopped and disabled on system startup
tr: Güvenlik duvarı kapalı ve sistem açılışında başlatılmayacak

en: Found exact match
tr: Birebir eşleştirme bulundu

en: Found multiple matches for '%s'. Please use exact profile name
tr: '%s' için birden fazla eşleşme var. Lütfen tam profil adını kullanın

en: Found non-action/non-logtype match (%(xa)s/%(ya)s %(xl)s/%(yl)s)
tr: Eylem-olmayan/günlükleme türü olmayan eşleşme türü bulundu (%(xa)s/%(ya)s %(xl)s/%(yl)s)

en: From
tr: Gönderen

en: IPv6 support not enabled
tr: IPv6 desteği etkin değil

en: Improper rule syntax
tr: Uygunsuz kural sözdizimi

en: Improper rule syntax ('%s' specified with app rule)
tr: Uygunsuz kural sözdizimi ('%s' uygulama kuralında belirtilmiş)

en: Insert position '%s' is not a valid position
tr: '%s' konumu geçerli bir konum değil

en: Invalid '%s' clause
tr: Geçersiz '%s' ifadesi

en: Invalid 'from' clause
tr: Geçersiz 'from' ifadesi

en: Invalid 'port' clause
tr: Geçersiz 'port' ifadesi

en: Invalid 'proto' clause
tr: Geçersiz 'proto' ifadesi

en: Invalid 'to' clause
tr: Geçersiz 'to' ifadesi

en: Invalid IP version '%s'
tr: Geçersiz IP sürümü '%s'

en: Invalid IPv6 address with protocol '%s'
tr: '%s' protokolüyle geçersiz IPv6 adresi

en: Invalid interface clause
tr: Geçersiz arayüz ifadesi

en: Invalid interface clause for route rule
tr: Yönlendirme kuralı için geçersiz arayüz ifadesi

en: Invalid log level '%s'
tr: Geçersiz kayıt seviyesi '%s'

en: Invalid log type '%s'
tr: Geçersiz günlükleme türü '%s'

en: Invalid option
tr: Geçersiz seçenek

en: Invalid policy '%(policy)s' for '%(chain)s'
tr: Geçersiz politika '%(policy)s' '%(chain)s' zinciri için

en: Invalid port with protocol '%s'
tr: '%s' protokolünde geçersiz port

en: Invalid ports in profile '%s'
tr: '%s' profilinde geçersiz portlar

en: Invalid position '
tr: Geçersiz konum '

en: Invalid position '%d'
tr: Geçersiz konum '%d'

en: Invalid profile
tr: Geçersiz profil

en: Invalid profile name
tr: Geçersiz profil adı

en: Invalid token '%s'
tr: Geçersiz jeton '%s'

en: Logging disabled
tr: Günlükleme kapalı

en: Logging enabled
tr: Günlükleme açık

en: Logging:
tr: Günlük tutuluyor:

en: Missing policy for '%s'
tr: '%s' için eksik politika

en: Mixed IP versions for 'from' and 'to'
tr: 'from' ve 'to' için karışık IP sürümleri

en: Must specify 'tcp' or 'udp' with multiple ports
tr: Çoklu portla birlikte 'tcp' veya 'udp' belirtilmelidir

en: Need 'from' or 'to' with '%s'
tr: '%s' ile 'from' veya 'to' ifadesi gerekli

en: Need 'to' or 'from' clause
tr: 'to' veya 'from' ifadesi gerekli

en: New profiles:
tr: Yeni profiller:

en: No ports found in profile '%s'
tr: '%s' profilinde hiç port bulunmuyor

en: No rules found for application profile
tr: Uygulama profili için hiç kural bulunamadı

en: Option 'log' not allowed here
tr: 'log' seçeneğine burada izin verilmiyor

en: Option 'log-all' not allowed here
tr: 'log-all' seçeneğine burada izin verilmiyor

en: Port ranges must be numeric
tr: Port aralıkları sayısal olmalıdır

en: Port:
tr: Bağlantı Noktası:

en: Ports:
tr: Bağlantı Noktaları:

en: Profile '%(fn)s' has empty required field '%(f)s'
tr: '%(fn)s' profilinde gerekli '%(f)s' alanı boş

en: Profile '%(fn)s' missing required field '%(f)s'
tr: '%(fn)s' profilinde gerekli '%(f)s' alanı eksik

en: Profile: %s
tr: Profil: %s

en: Profiles directory does not exist
tr: Profiller dizini yok

en: Protocol mismatch (from/to)
tr: Protokol uyuşmazlığı (from/to)

en: Protocol mismatch with specified protocol %s
tr: Belirtilen %s protokolüyle protokol uyuşmazlığı

en: Resetting all rules to installed defaults. Proceed with operation (%(yes)s|%(no)s)?
tr: Tüm kurallar kurulum varsayılanlara sıfırlanıyor. İşleme devam edilsin mi (%(yes)s|%(no)s)?

en: Resetting all rules to installed defaults. This may disrupt existing ssh connections. Proceed with operation (%(yes)s|%(no)s)?
tr: Tüm kurallar kurulum varsayılanlara sıfırlanıyor. Bu mevcut ssh bağlantılarını bozabilir. İşleme devam edilsin mi (%(yes)s|%(no)s)?

en: Rule added
tr: Kural eklendi

en: Rule changed after normalization
tr: Normalleştirme sonrası kural değişti

en: Rule deleted
tr: Kural silindi

en: Rule inserted
tr: Kural eklendi

en: Rule updated
tr: Kural güncellendi

en: Rules updated
tr: Kurallar güncellendi

en: Rules updated (v6)
tr: Kurallar güncellendi (v6)

en: Rules updated for profile '%s'
tr: '%s' profili için kurallar güncellendi

en: Skipped reloading firewall
tr: Güvenlik duvarının yeniden yüklenmesi atlandı

en: Skipping '%(value)s': value too long for '%(field)s'
tr: '%(value)s' atlanıyor: değer '%(field)s' için çok uzun

en: Skipping '%s': also in /etc/services
tr: '%s' atlanıyor: zaten /etc/services dosyasında

en: Skipping '%s': couldn't process
tr: '%s' atlanıyor: işlenemedi

en: Skipping '%s': couldn't stat
tr: '%s' atlanıyor: başlatılamadı

en: Skipping '%s': field too long
tr: '%s' atlanıyor: alan çok uzun

en: Skipping '%s': invalid name
tr: '%s' atlanıyor: geçersiz ad

en: Skipping '%s': name too long
tr: '%s' atlanıyor: adı çok uzun

en: Skipping '%s': too big
tr: '%s' atlanıyor: çok büyük

en: Skipping '%s': too many files read already
tr: '%s' atlanıyor: çok fazla dosya açık

en: Skipping IPv6 application rule. Need at least iptables 1.4
tr: IPv6 uygulama kuralı atlanıyor. En az iptables 1.4 sürümü gereklidir

en: Skipping adding existing rule
tr: Mevcut kuralın eklenmesi atlanıyor

en: Skipping inserting existing rule
tr: Mevcut kuralın eklenmesi atlanıyor

en: Skipping malformed tuple (bad length): %s
tr: Kusurlu tanımlama düzeni (hatalı uzunluklu) atlanıyor: %s

en: Skipping malformed tuple (iface): %s
tr: Kusurlu tanımlama düzeni (iface) atlanıyor: %s

en: Skipping malformed tuple: %s
tr: Kusurlu tanımlama düzeni atlanıyor: %s

en: Skipping unsupported IPv4 '%s' rule
tr: Desteklenmeyen IPv4 '%s' kuralı atlanıyor

en: Skipping unsupported IPv6 '%s' rule
tr: Desteklenmeyen IPv6 '%s' kuralı atlanıyor

en: Status: active
    %(log)s
    %(pol)s
    %(app)s%(status)s
tr: Durum: etkin
    %(log)s
    %(pol)s
    %(app)s%(status)s

en: Status: active%s
tr: Durum: etkin%s

en: Status: inactive
tr: Durum: etkin değil

en: Title: %s
tr: Başlık: %s

en: To
tr: Alıcı

en: Unknown policy '%s'
tr: Bilinmeyen politika '%s'

en: Unsupported action '%s'
tr: Desteklenmeyen '%s' eylemi

en: Unsupported default policy
tr: Desteklenmeyen varsayılan politika

en: Unsupported direction '%s'
tr: Desteklenmeyen yön %s'

en: Unsupported policy '%s'
tr: Desteklenmeyen politika '%s'

en: Unsupported policy for direction '%s'
tr: '%s' yönü için desteklenmeyen politika

en: Unsupported protocol '%s'
tr: Desteklenmeyen protokol '%s'

en: WARN: '%s' is world readable
tr: UYARI: '%s' herkes için okunabilir

en: WARN: '%s' is world writable
tr: UYARI: '%s' herkes için yazılabilir

en: Wrong number of arguments
tr: Hatalı argüman sayısı

en: You need to be root to run this script
tr: Bu betiği çalıştırmak için root olmanız gerekir

en: n
tr: h

en: problem running
tr: çalıştırma sorunu

en: problem running sysctl
tr: sysctl çalıştırılırken sorun oluştu

en: problem running ufw-init
    %s
tr: ufw-init çalıştırılırken sorun
    %s

en: running ufw-init
tr: ufw-init çalıştırılıyor

en: uid is %(uid)s but '%(path)s' is owned by %(st_uid)s
tr: uid %(uid)s ama '%(path)s' yolunun sahibi %(st_uid)s

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: y
tr: e

en: yes
tr: evet
