ufw - en to nb translation catalogue (178 entries)

en: 
    (None)
nb: 
    (Ingen)

en: 
    Error applying application rules.
nb: 
    Det oppstod en feil da programregler skulle tas i bruk.

en: 
    Usage: %(progname)s %(command)s
    
    %(commands)s:
     %(enable)-31s enables the firewall
     %(disable)-31s disables the firewall
     %(default)-31s set default policy
     %(logging)-31s set logging to %(level)s
     %(allow)-31s add allow %(rule)s
     %(deny)-31s add deny %(rule)s
     %(reject)-31s add reject %(rule)s
     %(limit)-31s add limit %(rule)s
     %(delete)-31s delete %(urule)s
     %(insert)-31s insert %(urule)s at %(number)s
     %(reload)-31s reload firewall
     %(reset)-31s reset firewall
     %(status)-31s show firewall status
     %(statusnum)-31s show firewall status as numbered list of %(rules)s
     %(statusverbose)-31s show verbose firewall status
     %(show)-31s show firewall report
     %(version)-31s display version information
    
    %(appcommands)s:
     %(applist)-31s list application profiles
     %(appinfo)-31s show information on %(profile)s
     %(appupdate)-31s update %(profile)s
     %(appdefault)-31s set default application policy
nb: 
    Bruk: %(progname)s %(command)s
    
    %(commands)s:
     %(enable)-31s slå på brannmur
     %(disable)-31s slå av brannmur
     %(default)-31s velg standard regelsett
     %(logging)-31s velg %(level)s som loggføringsnivå
     %(allow)-31s legg til %(rule)s for tillatt tilkobling
     %(deny)-31s legg til %(rule)s for nektet tilkobling
     %(reject)-31s legg til %(rule)s for avvisning av tilkobling
     %(limit)-31s legg til %(rule)s for begrensning av tilkobling
     %(delete)-31s slett %(urule)s
     %(insert)-31s sett inn %(urule)s ved %(number)s
     %(reload)-31s last inn brannmur på nytt
     %(reset)-31s tilbakestill brannmur
     %(status)-31s viss brannmur-status
     %(statusnum)-31s vis brannmur-status i form av nummerert liste over %(rules)s
     %(statusverbose)-31s vis detaljert brannmur-status
     %(show)-31s vis brannmur-rapport
     %(version)-31s vis versjonsinformasjon
    
    %(appcommands)s:
     %(applist)-31s vis programprofiler
     %(appinfo)-31s vis informasjon om %(profile)s
     %(appupdate)-31s oppdater %(profile)s
     %(appdefault)-31s velg standard regelsett for programmer

en:  (skipped reloading firewall)
nb:  (lot være å laste inn brannmur på nytt)

en:  Attempted rules successfully unapplied.
nb:  Reglene ble tatt bort.

en:  Some rules could not be unapplied.
nb:  Noen regler ble ikke tatt bort.

en: %s is group writable!
nb: %s kan overskrives av tilhørende brukergruppe!

en: %s is world writable!
nb: %s kan overskrives av hvem som helst!

en: '%(f)s' file '%(name)s' does not exist
nb: «%(f)s»-fil «%(name)s» finnes ikke

en: '%s' already exists. Aborting
nb: «%s» finnes allerede. Avbryter

en: '%s' does not exist
nb: «%s» finnes ikke

en: '%s' is not writable
nb: «%s» kan ikke overskrives

en: (be sure to update your rules accordingly)
nb: (pass på å oppdatere alle regler deretter)

en: : Need at least python 2.6)
nb: : dette krever python 2.6 eller nyere)

en: Aborted
nb: Avbrutt

en: Action
nb: Handling

en: Added user rules (see 'ufw status' for running firewall):
nb: Lagt til brukerregler (se «ufw status» for kjørende brannmur):

en: Adding IPv6 rule failed: IPv6 not enabled
nb: Registrering av IPv6-regel mislyktes. IPv6 er ikke i bruk

en: Available applications:
nb: Tilgjengelige programmer:

en: Backing up '%(old)s' to '%(new)s'
nb: Sikkerhetskopierer «%(old)s» til «%(new)s»

en: Bad destination address
nb: Ugyldig måladresse

en: Bad interface name
nb: Ugyldig grensesnittnavn

en: Bad interface name: can't use interface aliases
nb: Ugyldig grensesnittnavn. Du kan ikke bruke alias for grensesnitt her

en: Bad interface name: reserved character: '!'
nb: Ugyldig grensesnitt-navn. Tegnet «!» er reservert

en: Bad interface type
nb: Ugyldig grensesnitt-type

en: Bad port
nb: Ugyldig port

en: Bad port '%s'
nb: «%s» er en ugyldig port

en: Bad source address
nb: Ugyldig kildeadresse

en: Cannot insert rule at position '%d'
nb: Klarte ikke å sette inn regel i posisjon «%d»

en: Cannot insert rule at position '%s'
nb: Klarte ikke å sette inn regel i posisjon «%s»

en: Cannot specify 'all' with '--add-new'
nb: Du kan ikke velge både «all» og «--add-new» samtidig

en: Cannot specify insert and delete
nb: Du kan ikke sette inn og slette en regel samtidig

en: Checking ip6tables
nb: Kontrollerer ip6tables

en: Checking iptables
nb: Kontrollerer iptables

en: Checking raw ip6tables
nb: Kontrollerer ip6tables

en: Checking raw iptables
nb: Kontrollerer iptables

en: Checks disabled
nb: Kontroller er slått av

en: Command '%s' already exists
nb: Kommandoen «%s» finnes allerede

en: Command may disrupt existing ssh connections. Proceed with operation (%(yes)s|%(no)s)?
nb: Denne kommandoen kan forstyrre pågående ssh-tilkoblinger. Vil du fortsette (%(yes)s|%(no)s)?

en: Could not back out rule '%s'
nb: Klarte ikke å ta ut regelen «%s»

en: Could not delete non-existent rule
nb: Regelen finnes ikke, og kan derfor ikke slettes

en: Could not find '%s'. Aborting
nb: Fant ikke «%s». Avbryter

en: Could not find a profile matching '%s'
nb: Fant ingen profil som samsvarer med «%s»

en: Could not find executable for '%s'
nb: Fant ingen kjørbar fil for «%s»

en: Could not find profile '%s'
nb: Fant ikke profilen «%s»

en: Could not find protocol
nb: Fant ikke protokoll

en: Could not find rule '%d'
nb: Fant ikke regelen «%d»

en: Could not find rule '%s'
nb: Fant ikke regelen «%s»

en: Could not get listening status
nb: Klarte ikke å hente lyttestatus

en: Could not get statistics for '%s'
nb: Klarte ikke å hente statistikk for «%s»

en: Could not load logging rules
nb: Klarte ikke å laste inn loggføringsregler

en: Could not normalize destination address
nb: Klarte ikke å normalisere måladresse

en: Could not normalize source address
nb: Klarte ikke å normalisere kildeadresse

en: Could not perform '%s'
nb: Klarte ikke å  utføre «%s»

en: Could not set LOGLEVEL
nb: Klarte ikke å velge terskel for loggføring (LOGLEVEL)

en: Could not update running firewall
nb: Klarte ikke å oppdatere kjørende brannmur

en: Couldn't determine iptables version
nb: Klarte ikke å finne ut hvilken iptables-versjon som er installert

en: Couldn't find '%s'
nb: Fant ikke «%s»

en: Couldn't find parent pid for '%s'
nb: Fant ikke forelder-PID for «%s»

en: Couldn't find pid (is /proc mounted?)
nb: Fant ikke PID (kontroller at «/proc» er montert)

en: Couldn't open '%s' for reading
nb: Klarte ikke å åpne «%s» for lesing

en: Couldn't stat '%s'
nb: Klarte ikke å hente informasjon om «%s»

en: Couldn't update application rules
nb: Klarte ikke å oppdatere programregler

en: Couldn't update rules file
nb: Klarte ikke å oppdatere regelfil

en: Couldn't update rules file for logging
nb: Klarte ikke å oppdatere regelfil for loggføring

en: Default %(direction)s policy changed to '%(policy)s'
nb: Standard regler for %(direction)s er endret til «%(policy)s»

en: Default application policy changed to '%s'
nb: Standard programregelsett er endret til «%s»

en: Default: %(in)s (incoming), %(out)s (outgoing), %(routed)s (routed)
nb: Standard: %(in)s (inngående), %(out)s (utgående), %(routed)s (rutet)

en: Deleting:
     %(rule)s
    Proceed with operation (%(yes)s|%(no)s)?
nb: Sletter:
     %(rule)s
    Vil du fortsette (%(yes)s|%(no)s)?

en: Description: %s
nb: Beskrivelse: %s

en: Duplicate profile '%s', using last found
nb: Profilen «%s» er en duplikat. Bruker profilen som ble funnet sist.

en: ERROR: this script should not be SGID
nb: FEIL: dette skriptet skal ikke være SGID

en: ERROR: this script should not be SUID
nb: FEIL: dette skriptet skal ikke være SUID

en: Firewall is active and enabled on system startup
nb: Brannmuren er nå i bruk, og slås på automatisk ved systemoppstart

en: Firewall not enabled (skipping reload)
nb: Brannmuren er ikke slått på (lar være å laste inn på nytt)

en: Firewall reloaded
nb: Brannmuren er lastet inn på nytt

en: Firewall stopped and disabled on system startup
nb: Brannmuren er nå slått av, og slås ikke på automatisk ved systemoppstart

en: Found exact match
nb: Fant nøyaktig treff

en: Found multiple matches for '%s'. Please use exact profile name
nb: «%s» ga flere treff. Bruk nøyaktig profilnavn

en: Found non-action/non-logtype match (%(xa)s/%(ya)s %(xl)s/%(yl)s)
nb: Fant søketreff som ikke er handling/loggtype: (%(xa)s/%(ya)s %(xl)s/%(yl)s)

en: From
nb: Fra

en: IPv6 support not enabled
nb: IPv6-støtte er slått av

en: Improper rule syntax
nb: Feilaktig regelsyntaks

en: Improper rule syntax ('%s' specified with app rule)
nb: Feilaktig regelsyntaks (brukt «%s» med programregel)

en: Insert position '%s' is not a valid position
nb: «%s» er en ugyldig posisjon

en: Invalid '%s' clause
nb: Ugyldig «%s»-klausul

en: Invalid 'from' clause
nb: InUgyldig «fra»-klausul

en: Invalid 'port' clause
nb: Ugyldig «port»-klausul

en: Invalid 'proto' clause
nb: Ugyldig «proto»-klausul

en: Invalid 'to' clause
nb: Ugyldig «til»-klausul

en: Invalid IP version '%s'
nb: «%s» er en ugyldig IP-versjon

en: Invalid IPv6 address with protocol '%s'
nb: Ugyldig IPv6-adresse med protokoll «%s»

en: Invalid interface clause
nb: Ugyldig grensesnitt-klausul

en: Invalid interface clause for route rule
nb: Ugyldig grensesnitt-klausul for rute-regel

en: Invalid log level '%s'
nb: «%s» er et ugyldig loggføringsnivå

en: Invalid log type '%s'
nb: «%s» er en ugyldig loggtype

en: Invalid option
nb: Ugyldig valg

en: Invalid policy '%(policy)s' for '%(chain)s'
nb: «%(policy)s» er en ugyldig regel for «%(chain)s»

en: Invalid port with protocol '%s'
nb: «%s» er en ugyldig port/protokoll

en: Invalid ports in profile '%s'
nb: Ugyldige porter i profilen «%s»

en: Invalid position '
nb: ' er en ugyldig posisjon

en: Invalid position '%d'
nb: «%d» er en ugyldig posisjon

en: Invalid profile
nb: Ugyldig profil

en: Invalid profile name
nb: Ugyldig profilnavn

en: Invalid token '%s'
nb: «%s» er et ugyldig symbol

en: Logging disabled
nb: Loggføring slått av

en: Logging enabled
nb: Loggføring slått på

en: Logging:
nb: Loggføring:

en: Missing policy for '%s'
nb: Mangler regelsett for «%s»

en: Mixed IP versions for 'from' and 'to'
nb: Du må holde deg til én IP-versjon i både «fra»- og «til»-klausul

en: Must specify 'tcp' or 'udp' with multiple ports
nb: Du må velge «tcp» eller «udp» når regler skal gjelde et spenn av flere porter

en: Need 'from' or 'to' with '%s'
nb: Du må angi «fra» eller «til»-klausul med «%s»

en: Need 'to' or 'from' clause
nb: «til»- eller «fra»-klausul mangler

en: New profiles:
nb: Nye profiler:

en: No ports found in profile '%s'
nb: Fant ingen porter i profilen «%s»

en: No rules found for application profile
nb: Fant ingen regler for programprofil

en: Option 'log' not allowed here
nb: Valget «log» tillates ikke her

en: Option 'log-all' not allowed here
nb: Valget «log-all» tillates ikke her

en: Port ranges must be numeric
nb: Portrekkevidde må angis i tallformat

en: Ports:
nb: Porter:

en: Profile '%(fn)s' has empty required field '%(f)s'
nb: Profil «%(fn)s» har tomt obligatorisk felt «%(f)s»

en: Profile '%(fn)s' missing required field '%(f)s'
nb: Profil «%(fn)s» mangler obligatorisk felt «%(f)s»

en: Profile: %s
nb: Profil: %s

en: Profiles directory does not exist
nb: Profilmappe finnes ikke

en: Protocol mismatch (from/to)
nb: Protokollene (fra/til) stemmer ikke overens

en: Protocol mismatch with specified protocol %s
nb: Protokoll stemmer ikke med spesifikk protokoll %s

en: Resetting all rules to installed defaults. Proceed with operation (%(yes)s|%(no)s)?
nb: Tilbakestiller alle regler til installerte standardverdier. Vil du fortsette (%(yes)s|%(no)s)?

en: Resetting all rules to installed defaults. This may disrupt existing ssh connections. Proceed with operation (%(yes)s|%(no)s)?
nb: Tilbakestiller alle regler til installerte standardverdier. Dette kan forstyrre pågående ssh-tilkoblinger. Vil du fortsette (%(yes)s|%(no)s)?

en: Rule added
nb: Regel lagt til

en: Rule changed after normalization
nb: Regel endret etter normalisering

en: Rule deleted
nb: Regel slettet

en: Rule inserted
nb: Regel satt inn

en: Rule updated
nb: Regel oppdatert

en: Rules updated
nb: Regler er oppdatert

en: Rules updated (v6)
nb: Regler (IPv6) er oppdatert

en: Rules updated for profile '%s'
nb: Regler for profilen «%s» er oppdatert

en: Skipped reloading firewall
nb: Lot være å laste inn brannmur på nytt

en: Skipping '%(value)s': value too long for '%(field)s'
nb: Hopper over «%(value)s». Verdien er for lang for «%(field)s»

en: Skipping '%s': also in /etc/services
nb: Hopper over «%s». Dette finnes også i /etc/services

en: Skipping '%s': couldn't process
nb: Hopper over «%s». Behandling mislyktes.

en: Skipping '%s': couldn't stat
nb: Hopper over «%s». Klarte ikke å samle inn informasjon.

en: Skipping '%s': field too long
nb: Hopper over «%s». Feltet er for langt.

en: Skipping '%s': invalid name
nb: Hopper over «%s». Ugyldig navn.

en: Skipping '%s': name too long
nb: Hopper over «%s». Navnet er for langt.

en: Skipping '%s': too big
nb: Hopper over «%s». Fila er for stor.

en: Skipping '%s': too many files read already
nb: Hopper over «%s». Programmet leser allerede for mange filer.

en: Skipping IPv6 application rule. Need at least iptables 1.4
nb: Hopper over IPv6-regel. Du må ha iptables versjon 1.4 eller nyere for at dette skal fungere

en: Skipping adding existing rule
nb: Lar være å legge til regel som finnes allerede

en: Skipping inserting existing rule
nb: Lar være å sette inn regel som finnes allerede

en: Skipping malformed tuple (bad length): %s
nb: Hopper over feilformatert tuppel (feil lengde): %s

en: Skipping malformed tuple (iface): %s
nb: Hopper over feilformatert tuppel (iface): %s

en: Skipping malformed tuple: %s
nb: Hopper over feilformatert tuppel: %s

en: Skipping unsupported IPv4 '%s' rule
nb: Hopper over ustøttet IPv4-regel «%s»

en: Skipping unsupported IPv6 '%s' rule
nb: Hopper over ustøttet IPv6-regel «%s»

en: Status: active
    %(log)s
    %(pol)s
    %(app)s%(status)s
nb: Status: aktiv
    %(log)s
    %(pol)s
    %(app)s%(status)s

en: Status: active%s
nb: Status: aktiv%s

en: Status: inactive
nb: Status: inaktiv

en: Title: %s
nb: Tittel: %s

en: To
nb: Til

en: Unknown policy '%s'
nb: «%s» er et ukjent regelsett

en: Unsupported action '%s'
nb: Handlinga «%s» støttes ikke

en: Unsupported default policy
nb: Standard regelsett støttes ikke

en: Unsupported direction '%s'
nb: «%s» er en ugyldig retning

en: Unsupported policy '%s'
nb: Regelsettet «%s» støttes ikke

en: Unsupported policy for direction '%s'
nb: Regelsett for retning «%s» støttes ikke

en: Unsupported protocol '%s'
nb: Protokollen «%s» støttes ikke

en: WARN: '%s' is world readable
nb: ADVARSEL: «%s» kan leses av alle

en: WARN: '%s' is world writable
nb: ADVARSEL: «%s» kan overskrives av alle

en: Wrong number of arguments
nb: Feil antall argumenter

en: You need to be root to run this script
nb: Du må være rotbruker for å kjøre dette skriptet

en: problem running
nb: det oppstod et problem under kjøring

en: problem running sysctl
nb: det oppstod et problem under kjøring av sysctl

en: problem running ufw-init
    %s
nb: det oppstod et problem under kjøring av ufw-init
    %s

en: running ufw-init
nb: kjører ufw-init

en: uid is %(uid)s but '%(path)s' is owned by %(st_uid)s
nb: uid er %(uid)s, men «%(path)s» eies av %(st_uid)s

en: unknown
nb: ukjent

en: y
nb: j

en: yes
nb: ja
